Blogowanie

Jak powstało moje Jasminarium

Początki mojego bycia w blogosferze

Z tym zjawiskiem spotkałam się po raz pierwszy jakieś dwadzieścia parę lat temu. Nawet nie pamiętam już jak nazywał się mój blog, z pewnoscią był na jakiejś platformie mini blogów. Tematyka jak sama pisałam i czytałam inne to raczej były to blogi nazwałabym je “life” i “events”. Krótko – życie i wszystko co z nim związane. Po roku to moje spotkania stawały się coraz rzadsze aż naturalnie zanikło. Widocznie nie było już takiej potrzeby, by dalej to kontynuować.

Blog poetycki

Minęło kilka lat i znów pojawiła się potrzeba by podzielić się tym co działo się w moim świecie – nowym świecie, bo związanym z poezją. Zaczęłam więc pisać na blogu to co stworzyłam, czyli swoje poetyckie zmagania. Jak zwał tak zwał – krótko wiersze, niewiersze i nne poetyckie formy.

Trwało to kilka lat, potem wena przycichła i czasu było mniej (każdy powód dobry) i na razie czeka na dalszą kontynuację. Blog istnieje i można go znaleźć pod tym adresem bogusława matusiak

Blog Handmade

Drugi blog powstał całkiem przypadkiem. Byłam wtedy w takim okresie, że namiętnie używałam szydełka, dziergałam różne rzeczy – od koszulek na jajka jako dodatkowa ozdoba dla tych tradycyjnych barwionych cebulą. Powstały też zazdrostki, kilka serwetek, ażurowe bombki na choinkę, ba nawet kilka bransoletek.

W blogosferze pojawił się więc Kącik szydełkowy, by z czasem zmienić się w Kącik nie tylko szydełkowy.

Zaczęły pojawiać się wpisy, które opanowały inne techniki jak scrapbooking czy decoupage. Jak się później okazało całkowicie opanowały blog. Każdy kolejny wpis to albo kartka albo album , zakładka lub pudełko.

Teraz troszkę go delikatnie mówiąc zaniedbałam – jestem w trakcie przygotowań do ślubu córki. To oznacza, że powstały już ręcznie robione zaproszenia, tworzą się winietki na stół, Księga Gości itp.

Tutaj pojawiła się po raz pierwszy nazwa Jasminarium. Dlaczego taka nazwa? to temat na nowy wpis )

Jak powstało moje Jasminarium

Jesteś tutaj czyli na stronie, która w moich zamierzeniach ma być lekkim powrotem do początków mojego blogowania czyli do pierwszego punktu. Chcę pisać o różnych rzeczach – nie tylko skupiać się na jednym, bo przecież nie samym handmade żyje człowiek.O czym więc będzie można u mnie poczytać ?

Pojawią się wpisy dotyczace mojej pasji handmade i o moim blogowaniu. Wordpess jako platforma na której zbudowana jest ta strona i wszystko co się z nim wiąże – motywy, wtczki. Nie jestem ekspertem, więc będą to moje bardzo subiektywne przemyślenia.

Jestem ciekawa jakie były Wasze początki, Pierwszy blog, pierwszy wpis Pamiętacie? Chętnie poczytam wasze komentarze na ten temat )

0 0 votes
Oceń artykuł

Autor

Witam Mam na imię Bogusia, kilkadziesiąt lat za sobą i nowe pasje przede mną. Lubię chodzić na piesze rajdy, blogować i oczywiście ostatnio od kilku lat scrapować. Tworzę kartki okolicznościowe, albumy. Podoba mi się również klasyczny decoupage. Wszystkie swoje wolne chwile właśnie temu poświęcam. Znajduję także czas na dobrą książkę i napisanie kilku wersów wiersza.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments