Blogowanie Motywy Wordpress

Motywy WordPress ładne i nieczytelne

Jakie motywy WordPress

Motywy WordPress ładne i nieczytelne to temat rzeka. Można je oglądać , wypróbowywać i …ale wciąż nie jesteśmy do końca zadowoleni z efektu jaki pojawia nam się po ich wyborze i ustawieniach. Personalizacja tak do końca nas nie satysfakcjonuje i pojawiają się pytania, czego szukamy dla siebie w szukanych motywach.

Wybrałam pięć motywów, bo właśnie one mnie interesują jako potencjalne by któryś z nich stał się tym wybranym. Szczególnie tu myślę o Lavelle, ale póki co na razie jestem na Bardzie )
Dlaczego piszę o pewnych małych mankamentach motywów? Zamiast wychwalać, bo często czytam i oglądam wpisy o najlepszych motywach, jakie pojawiają sią na wielu stronach, to ja szukam tak zwanej dziury w całym. Żeby było jasne - motywy zawsze wybierane są subiektywnie i te cztery znalazły się tutaj z malymi  szczegółami, które mi przeszkadzają ale komuś innemu mogą podpasować idealnie.

A wy jakie macie doświadczenia? Nie wybraliście motywu, który Wam się podobał? Dlaczego? Może mieliście inne powody?Podzielcie się nimi )

Ładny motyw

Co to oznacza? Ładne – to słowo klucz. Dla każdego oznacza zupełnie coś innego i zupełnie coś innego odkrywamy, gdy próbujemy go spersonalizować pod swoje potrzeby. Przejrzystość, by wszystkie elementy na stronie były widoczne a ich układ czytelny. Może kierujemy się kolorem przewodnim tzw. primary color. Widać go szczególnie po buttonach , które czasem pojawiają się pod skróconym wpiem w „Czytaj dalej“ , kolorem linków czy też kolorem tła belki z naszym głównym menu na stronie. Czytelność także jest bardzo ważna, jaka czcionka jest tą główną, która charakteryzuje motyw. Dla mnie osobiście bardzo ważnym czynnikiem, na który zwracam uwagę, gdy szukam swojego motywu ( bo wciąż szukam idealnego) jest wielkość i kolor czcionek.

Motywy wordpress

Czytelny motyw

Czasem zdarzało się, że wybrałam już swój motyw, bo spodobał mi się i wizualnie i jego możliwości konfiguracyjne, po włączeniu zobaczyłam na blogu, a właściwie nie zobaczyłam tekstu. Kolor czcionki został tak dobrany, że zlewał się z tłem. Tło przeważnie jest białe i tekst w tym przypadku okazywał się tylko ciemniejszym odcieniem tej bieli. Najważniejsza część na blogu treść dla czytającego staje się nie lada wyzwaniem. Młodym osobom może to nie sprawia problemu, ale dla tych nieco starszych, nawet noszących okulary (tak jak ja) to już spory problem.

Motyw ładny i czytelny

Treść jest ważna

Dla wchodzącego na bloga ta część strony jest tak naprawdę najważniejsza. Wpisując w wyszukiwarkę słowo kluczowe liczymy na to, że trafiając na daną stronę, będziemy mogli o tym przeczytać coś więcej. Mnie zdarzyło się niejednokrotnie, że szukając informacji na interesujący mnie temat, znalazłam się na stronie, do której musiałam podejść z lupą. Wielkość i kolor czcionki nie pozwolił mi zostać na dłużej. Co więc zrobiłam? Po prostu z niej wyszłam i szukałam dalej. A szkoda, bo przypuszczam, że naprawdę ciekawe rzeczy były tam opisane. Myślę ( a to bardzo subiektywne myślenie), że wiele fajnych, ciekawych blogów na tym traci. Ktoś wejdzie raz (tak jak ja ) i wyjdzie.

Niewidoczne motywy

Jest mnóstwo bardzo fajnych motywów, ale co z tego, jak są niewidoczne dla czytelnika takiego jak ja. Motywy te, szczególnie darmowe, bo na takich głównie się skupiam, nie dają możliwości zmiany koloru czy wielkości czcionki. To jest zarezerwowane dla wersji premium, a kiedy zaczynamy nasze blogowanie, nie chcemy od razu inwestować w płatny motyw.
Można pogrzebać w stylu css motywu, ale to już wyższa szkoła jazdy, więc po prostu szukamy dalej.

Motyw FashionPressly

Motywy ładne ale nie dla mnie

Kilka z nich znalazło się na mojej drodze poszukiwawczej. jakie to motywy?

Lavelle – To motyw, który na poważnie brałam pod uwagę i nadal biorę (gdy uda mi się pozmieniać co nie co w stylu css). Świetnie się prezentuje, nie jest motywem („narzucającym się“ ) zbyt nachalnie, ale kolor czcionki w treści sprawia, że na razie musiał zejść na dalszy plan ( może na kolejną zmianę na blogu?) Różowy primary color można zmienić na inny )

Envy Blog– świetny przejrzysty motyw, ale jak dla mnie zbyt mała czcionka

Fashionpressly – motyw w sam raz dla minimalistów Także go brałam pod uwagę jako potencjalny na mojego bloga. Co mnie zniechęciło do niego? Kolor czcionki a raczej prawie jego brak.

Ocius – kolejny fajny, prosty motyw. Może ktoś zapyta, co w tym mi nie pasuje? Ano właśnie tak jest super, tylko czcionka głównego menu zbyt mała, ale może faktycznie się czepiam )

Fashion Diva – motyw, który bardzo mi się podoba, chociaż niekoniecznie będę pisać o modzie, ale kto wie, co się jeszcze tutaj pojawi 🙂 jedno zastrzeżenie do tego szablonu to kolor czcionki i tyle )

Podsumowanie

Wybrałam pięć motywów, bo właśnie te pięć mnie interesuje, jako potencjalne, by któryś z nich stał się tym wybranym. Szczególnie tu myślę o motywie Lavelle, ale jak na razie blog korzysta z motywu Bard. Jak go wybrałam, jako ten najbardziej mi odpowiadający pisałam TUTAJ.
Dlaczego piszę o pewnych małych mankamentach motywów? Zamiast wychwalać, bo często czytam i oglądam wpisy o najlepszych, najciekawszych i najnowszych motywach, jakie pojawiają się na wielu stronach, to ja szukam tak zwanej dziury w całym. Żeby było jasne, motywy wybrała bardzo subiektywnie i te pięć znalazło się tutaj z małymi, ciemniejszymi szczegółami, które mi przeszkadzają, ale komuś innemu mogą odpowiadać idealnie.

A wy jakie macie doświadczenia? Nie wybraliście motywu, który Wam się podobał? Dlaczego? Może mieliście inne powody? Podzielcie się nimi )

0 0 votes
Oceń artykuł

Autor

Witam Mam na imię Bogusia, kilkadziesiąt lat za sobą i nowe pasje przede mną. Lubię chodzić na piesze rajdy, blogować i oczywiście ostatnio od kilku lat scrapować. Tworzę kartki okolicznościowe, albumy. Podoba mi się również klasyczny decoupage. Wszystkie swoje wolne chwile właśnie temu poświęcam. Znajduję także czas na dobrą książkę i napisanie kilku wersów wiersza.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments