Lifestyle

Prezent na Mikołajki – co wybrać?

Co prawda jest jeszcze parę dni ale może warto pomyśleć już teraz o malutkim drobiazgu.

Na słodko?

Każdy lubi prezenty, a szczególnie te, które są związane z Mikołajkami. Czekoladowy Mikołaj – to pierwsze moje skojarzenie z dniem 6 – tym grudnia. Zawsze pozostaje tylko dylemat od czego zacząć go zjadać.

Czekolada zawsze smakuje, ale ładnie ubrana? Jeszcze bardziej, czasem aż szkoda ją rozpakowywać. Ozdobione przez nas własnoręcznie opakowanie Ptasiego mleczka czy Rafaello mogą stanowić dowód, że osoba przez nas obdarowana poczuje się jeszcze bardziej wyjatkowa.

Co dla kogoś kto nie je słodyczy?

Możliwości są  duże. Dla kawoszy paczka dobrej lub ulubionej kawy. Dla herbaciarza – oczywiście herbata. Może być ta co zawsze pije, ale może być zupełnie nowa, nieznana. Do tego może być fajny kubek lub filiżanka.

Jak herbata w ładnym kubku czy filiżanka aromatycznej kawy to aż się prosi, by wziąć dobrą książkę, usiąść w fotelu i zanurzyć się w lekturze. Czas jednak płynie nieubłaganie, więc trzeba przerwać i wrócić do rzeczywistości. W miejscu nowego rozdziału wypadałoby włożyć zakładkę, a już taką ręcznie robioną z motywami, które lubi obdarowany to jest naprawdę coś.  Breloczek do kluczy także jest fajnym drobiazgiem.

Niematerialnie?

Można przygotować super kolacyjkę czy zaskakujący deser po obiedzie. Nie proponuję wyjścia do kina czy restauracji, ulubionej pierogarni, bo czas pandemii na to nie pozwala, ale można namiastkę tego stworzyć w domu. Możliwości jest wiele, wystarczy uruchomić naszą wyobraźnię. Czasem bycie razem tego dnia już jest mikołajkowym prezentem.

Dla siebie

Tego dnia myślimy o wszystkich innych osobach, a może trzeba raz przełamać stereotyp i zapytać siebie, co ja bym chciała na te słodkie Mikołajki. Jaki drobiazg ucieszyłby mnie ( nie licząc słodkości).

Macie takie malutkie mikołajkowe marzenie? Zawsze marzył mi się komplecik szydełkowych fioletowych podkładek. Robiłam dla innych i zawsze jakoś już dla mnie nie starczyło albo czasu albo kordonka. Może w tym roku się spełni.

Macie takie malutkie mikołajkowe marzenie?

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments