Organizacja czasu

Planowanie 2021 Roku

Planowanie 2021 Roku

Planowanie jako takie, nigdy nie było moją mocną stroną. Zawsze wiele działań było według zasady „ na spontanie”. Z czasem jednak coraz bardziej docierało do mnie, że nie można tak działać na dłuższą metę. Byłam coraz bardziej zmęczona, bo chciałam opanować zbyt długą liczbę projektów. Taki organizacyjny rozgardiasz na małym etapie blogowania czy też konkretnie pracy rękodzielniczej sprawdzał się i było dobrze. Przyszedł czas by wszystko zmienić i

Zaprzyjaźnić się z planowaniem i organizacją

Początki nie były łatwe, bo wydawało mi się, że to będzie mnie właśnie ograniczać, że stanę się niewolnikiem swojego czasu. Było jednak konieczne spojrzenie na to wszystko z drugiej strony – jak ogarnę od a do zet swój czas to może nie będzie to takie „wymuszone” . I tak się stało, pomalutku, małymi kroczkami postanowiłam iść do przodu. Jaki był ten pierwszy krok?

Kartka i długopis

To były dwie rzeczy, na których oparłam swój plan. Wypisałam nazwy projektów które chciałabym zrealizować w tym nowym roku. W moim przypadku dotyczyło to robótek szydełkowych. Policzyłam je i zapisałam jedną w każdym miesiącu, lub dwie, gdy są to mniejsze projekty. Chciałam by miało to ładny wygląd, mogłabym to wydrukować i powiesić sobie na tablicy korkowej. Po co ? by trzymać się tego planu.

Mój planer roczny w Canvie

Powstał bardzo szybko. Jest to program, który bardzo mi ułatwia pracę gdy muszę stworzyć wpis na bloga czy tworzę ulotkę reklamową czy cokolwiek innego, co jest mi akurat potrzebne w danej chwili. Korzystam z darmowych zdjęć lub ze swoich własnych, dobieram kolory, czcionki, które królują na mojej stronie. Takim kolorem jest niebieski. To jest moja kolorystyczna baza.

Prezent dla Was

Narodził się, gdy tworzyłam go dla siebie, ale przecież dlaczego nie mogę się nim z Wami podzielić. Dlatego możesz go otrzymać jako prezent ode mnie byś  również mogła zaplanować swój Rok.

[mailerlite_form form_id=2]

5 1 vote
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Małgosia X
Małgosia X
1 rok temu

Bogusiu, niech się spełnią wszystkie twoje plany.

Bogusława Matusiak
Admin
Bogusława Matusiak(@administrator)
1 rok temu
Reply to  Małgosia X

Mam nadzieję, że tak wlaśnie będzie.