Lifestyle

Sześć pomysłów na prezent dla Dziadków

Lista prezentów dla Babci i Dziadka

Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób dziękujemy naszym Babciom i Dziadkom. Pojawia się dylemat, jakimi prezentami ich obdarować. Jestem zwolenniczką takich, które są drobiazgami, bo właśnie takie najbardziej ich cieszą. Sama radość z tego, że o Nich pamiętamy. W dobie jeszcze trwającej pandemii nawet telefon z życzeniami może być na wagę złota. a jeśli do tego pojawi się mały drobiazg, to jeszcze bardziej rozszerzy się ich szczęście.

Jaki prezent wybrać?

Wszystko zależy od upodobań naszych Dziadków, bo zakładam, że je znamy, co lubią, czym się zajmują, wielu z nich przecież jeszcze pracuje. Ja podeszłam do tematu w taki sposób, że sama jestem babcią i bardzo subiektywnie wybrałam kilka rzeczy, które sama chciałabym dostać w takim dniu.

Kartka własnoręcznie zrobiona

Może to zabrzmi dziwnie w tym przypadku, ale TAK, chciałabym otrzymać najprostszą karteczkę. To zawsze jest miłe, można postawić na komodzie i w ten sposób przypominać sobie ten dzień. Świadomość, że ktoś poświecił na zrobienie jej więcej niż chwilę sprawia, że serce tym bardziej rośnie. Dla tych, którzy sami tworzą kartki byłaby to naprawdę ciekawa alternatywa.

Ramka ze zdjęciem

To zawsze jest mile widziany prezent, szczególnie gdy ta ramka zawiera aktualne zdjęcie wnuków  i nie jest ważne czy nasi Dziadkowie mieszkają w tym samy domu czy w innym kraju.

Album na zdjęcia

Rozszerzając temat zdjęć myślę o całym albumie z takimi zdjęciami na przykład z ostatnich wydarzeń czy specjalnej sesji zdjęciowej z jednego dnia, jak jeszcze są pełne radości i uśmiechu to mogą stanowić naprawdę wspaniały prezent. Dodatkowo, jak jest to oprawione w szczególną otoczkę czyli album. Możemy go zakupić ale jak to będzie zrobiony przez znajomą rękodzielniczkę, lub wykonany własnoręcznie to już byłaby to pełnia szczęścia.

Motek wełenki lub kordonka

Takie rozwiązanie dobre jest szczególnie dla Babci, która robi na szydełku lub na drutach. Dlatego dodatkowy kolorowy materiał do robótek zawsze będzie mile widziany. Teraz nawet młode Babcie tworzą, dziergają a to powiem jest fajne, bo taki oryginalny przecież szal czy chusta czy nawet przysłowiowe skarpety przez nią wykonane zawsze będą oryginalne, niepowtarzalne.

Zakładka do książki

Wielu z naszych Dziadków czyta książki, powraca się coraz częściej do tego w wolnym czasie, więc dobrym prezentem może być zakładka. Nie tak zwyczajna, ale może z ulubionym zwierzakiem lub nawet z jego zdjęciem, czy też ulubionymi kwiatami. Dobrze się sprawdzają się zakładki z ciekawymi cytatami właśnie z książek lub też ze złotą myślą na dobry dzień czy z kawą ( jak ktoś lubi) np. „Czas na kawę i jeden rozdział”(własna myśl).

Breloczek do kluczy

To prezencik szczególnie dobry dla Dziadka, ale Babcie przecież też prowadzą samochody, więc ciekawy breloczek z pewnością się przyda. Może być do każdych kluczy, niekoniecznie do samochodu – do garażu, do barku…

To sześć moich propozycji na prezenty dla Dziadków a wy co jeszcze byście dopisali do tej listy?

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Małgosia X
Małgosia X
1 rok temu

Piękne pomysły. Niestety, moi dziadkowie już dawno odeszli do Pana.

Bogusława Matusiak
Admin
Bogusława Matusiak(@administrator)
1 rok temu
Reply to  Małgosia X

Małgosiu, moi niestety również, ale przydadzą się być może tym, którzy mają to szczęście.