Exploding Box Kartki karteczki Organizacja czasu

Exploding box i 5 kroków wykonania

Kiedy zaczęłam traktować bardziej na poważnie dotychczasowe wykonania projektów scrapbookingowych  czy szydełkowych, pojawiła się potrzeba, by zacząć układać sobie plan ich wykonania. Kiedyś następowało to spontanicznie, teraz wszystko dobrze jest sobie zaplanować i to mi się sprawdza.

Powstał Plan 5 Kroków projektu

Powstał przy projekcie wykonania ślubnego Exploding Boxa na konkretne zamówienie.

Jakie są te Kroki?

  1. Cel projektu
  2. Czas wykonania
  3. Przygotowanie materiałów
  4. Przymiarka na „sucho”
  5. Składanie wszystkiego w całość

Cel projektu

Kiedy dostałam zamówienie na ślubne życzenia nie było jeszcze określone czy ma to być kartka w pudełku czy też exploding box. Rozmowa z klientką pokazała jednak, że ma to być właśnie ta druga forma.

Czas wykonania

To wszystko zależy od terminu, który wyznacza nam konkretna data wydarzenia jak tutaj – data ślubu. Wiadomo, że czas się skraca, ponieważ klientka chce otrzymać gotowy projekt po dwóch tygodniach. Z mojej strony jest złapanie wykonania w przeciągu tygodnia, ponieważ nie lubię ( a często się to zdarzało) gdy ma być coś na tak zwane „jutro”.

Więc ostatecznie mój zaplanowany czas na wykonanie exploding boxa wynosi tydzień.

Przygotowanie materiałów

Kiedy już wiem co będę tworzyła i ile mam na to czasu przygotowuję potrzebne materiały do wizji, która powstała w głowie. Według niej przygotowuję papiery, z których będę realizować swój projekt, wybieram dodatki, które znajdą się w pracy i życzenia, które jednoznacznie określają cel.

Przymiarka na „sucho”

Kiedy to wszystko wyżej już mam, przechodzę do tworzenia na „sucho”. Układam wszystkie przygotowane elementy i patrzę czy może tak być jak to sobie wymyśliłam. Dobrze jest gdy na tym ten etap się kończy, lecz często zdarza się, że coś nie „gra” i wtedy szukam nowych dodatków, bo przeważnie to o nie właśnie chodzi. Kiedy już wszystko nam pasuje przechodzę do ostatniego kroku.

Składanie całości

To etap, który kończy wykonanie projektu. To sklejanie poszczególnych elementów, doklejanie kwiatków czy innych dekoracyjnych gadżetów. Pozostawiam do wyschnięcia i pozostaje tylko zrobić fotograficzną dokumentację, że powstał nowy, kolejny projekt.

Mnie osobiście taki plan pomaga a czy Wy macie jakieś swoje własne sposoby? Miło mi będzie jak podzielicie się nimi w komentarzu.

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Małgosia X
Małgosia X
9 miesięcy temu

Piękny box wyczarowałaś, Bogusiu. Ja nie tworzę takich planów, działam spontanicznie. Oczywiście jeśli ktoś poprosi o pracę na konkretny termin, okazję, w wybranej formie, kolorystyce itp. to się tego trzymam i to determinuje moją pracę.
Uściski.

Bogusława Matusiak
9 miesięcy temu
Reply to  Małgosia X

Też tak miałam i nie mówię, że teraz też nie mam takich ciągotek. Dotyczy to raczej prac na zamówienie – szczególnie gdy ma to być coś większego.