Tutoriale

5 sposobów na wykorzystanie papierowych pasków

Papierowe resztki, które zostają nam po tworzeniu często wrzucamy do pudełka, ponieważ w danej chwili nie mamy na nie pomysłu. Na później, może się przydadzą kiedyś i do nich wrócimy. Czas leci a papierowe skrawki leżą i jeszcze ich przybywa.

Czas coś z nimi w końcu zrobić. Kilka sposobów na ich wykorzystanie.

Nie wiem jak jest u Was, ale u mnie zawsze sporo nazbiera się białych (ale nie tylko) pasków, które pozostają po docięciu papieru wizytówkowego na bazę kartki. Jakiś  czas je zbieram a potem wracam do nich i tworzę. Biel jest tutaj czasem sporym ograniczeniem, ale da się coś z nich wycisnąć.

Pierwszy sposób to użycie wykrojnika brzegowego i stworzenie kilku pasków typu „koronka”. Pozostały pasek ma około 7 cm, więc ja przycinam go z dwóch stron, po przecięciu na pół powstają nam dwa ozdobne brzegi, kiedy jeszcze przetniemy na pół, tym razem biorąc pod uwagę długość – 29,8 cm  to już mamy cztery takie ozdobne paseczki.

Doskonale nadają się do wykorzystania na kartce.

Drugi sposób to wycięcie z takich pasków kwadratów. Po co? Mogą stanowić bazę pod  stworzenie kartki patchworkowej. Wystarczy z innych, tym razem kolorowych paseczków wyciąć ciut mniejsze kwadraciki, nakleić je na białe i kolejny ozdobny element gotowy.

Kolejny sposób, by nie gromadziły nam się te paski to kwiatki. Można je wyciąć dziurkaczem lub wykrojnikiem. Oczywiście, gdy mamy zdolności rysowania od ręki, to także jak najbardziej. Ja swoje zrobiłam wykorzystując dziurkacz. By nie były takie białe można je lekko potuszować i kwiatuszki gotowe.

Listki – to element często wykorzystywany przez scraperki przy tworzeniu swoich prac. Przydają się wykrojniki, dziurkacze, ale również można je narysować i wyciąć.

Półkoronki – tak nazwałam na swoje potrzeby ten element. Czasem nie potrzebujemy całej wyciętej wykrojnikowej serwetki, wystarczy nam pół lub tylko jej kawałek. Takie paski świetnie się wtedy sprawdzają.

Przyszedł czas na pokazanie co mi udało się stworzyć właśnie z tych elementów, co prawda nie wszystkich, ale koronki brzegowe, kwiatki i listki udało mi się zagospodarować.

Jak widzicie można z takich odciętych pasków zrobić wiele, a może Wy macie jeszcze inne sposoby na ich wykorzystanie?

0 0 votes
Oceń artykuł

Autor

Witam Mam na imię Bogusia, kilkadziesiąt lat za sobą i nowe pasje przede mną. Lubię chodzić na piesze rajdy, blogować i oczywiście ostatnio od kilku lat scrapować. Tworzę kartki okolicznościowe, albumy. Podoba mi się również klasyczny decoupage. Wszystkie swoje wolne chwile właśnie temu poświęcam. Znajduję także czas na dobrą książkę i napisanie kilku wersów wiersza.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Małgosia X
Małgosia X
10 miesięcy temu

Pięknie wykorzystałaś paseczki, Bogusiu. Karteczka zachwyca.